Нефтохимик подпечата завършването си на трето място в Югоизточната Трета лига, след като завърши 2:2 в домакинството си на Марица (Милево).
Двубоят се игра на стадиона в Българово заради наближаващия „Мач на надеждата“ на ст. „Лазур“ на 6 юни.
Това бе 14-ти пореден мач за играчите на Димчо Ненов без загуба, които имат само едно поражение през пролетта.
След края на срещата играчите и треньорският щаб на „шейховете“ получиха своите медали и купа за заслуженото трето място.
Гостите от Милево поведоха в 14-ата минута. Те направиха добра комбинация по крилото, а секунди след това техен футболист вкара топката в мрежата след удар отблизо.
В 20-ата минута играч на гостите бе оставен сам в наказателното поле на Нефтохимик и стреля, но Величков спаси.
В 24-ата „шейховете изравниха. Топката бе центрирана в наказателното поле на Марица, вратарят на гостите не се намеси добре и топката попадна в Тодор Петров, който с удар отблизо я прати в мрежата.
До края на полувремето повече опасни положения нямаше и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.
В 52-ата минута „зелените“ стигнаха до пълния обрат. Венци Славов отправи много добро центриране в наказателното поле на съперника, което Нуретин Пюскюлю засече отлично, за да забие топката във вратата на Марица – 2:1.
В 66-ата минута играч на гостите отново бе забравен сам в наказателното поле на Нефтохимик и изравни резултата – 2:2.
До края и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но в крайна сметка поделиха точките.
Нефтохимик – Марица (Милево) – 2:2
0:1 – ’14
1:1 ’24 – Т. Петров
2:1 ’52 Н. Пюскюлю
2:2 ’66
Нефтохимик: В. Величков (В), В. Славов, Т. Петров, Н. Пюскюлю, Ст. Кръстев, П. Славилов, Гр. Солаков, Ант. Узунов, Р. Исмаилов, Хр. Георгиев, М. Радев
Резерви: Хр. Николов, Ив. Статев, М. Николов, К. Илчев, П. Тачев, Г. Аладжов, В. Ангелов, М. Киряков
















